Zinc (Gluconate) – Lifeplan

L750

Ka stok

In Stock

SKU: 12314

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Zinku kontribuon në funksionimin normal të sistemit imunitar

-Zinku është një mineral esencial.

-Zinku kontribuon në sintezën normale të ADN-së, në fertilitetin dhe riprodhimin dhe në mirëmbajtjen e kockave normale.

-Këto tableta sigurojnë 100% të vlerës së referencës ushqyese të zinkut.

-I përshtatshëm për vegjetarianët dhe veganët.

permban

Glukonat zinku   70mg

Zink                      10mg

Nuk permban: Sheqer të shtuar, kripë, niseshte, maja, ngjyrues, konservantë ose përbërës të derivuar nga kafshët.

perdorimi

1 tabletë çdo ditë me ushqim.

paketimi

100 tableta