Acerola Powder

L2,600

Ka stok

In Stock

SKU: 11749

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Acerola është një frut ekzotik i ngjashëm me qërshitë, i cili gjendet në zonat tropikale të Amerikës dhe Karaibeve. Përvec përmbajtjes së saj me vitaminë C, Acerola përmban gjithashtu antocianina, të cilat luftojnë radikalet e lira. Ky produkt ka shije shumë të mirë dhe është në raport 4:1.

perdorimi

1 luge caji cdo ditë të përzier me ujë ose pijen tuaj të preferuar.

paketimi

170 g

permbajtja

Përmbajtja Sasia për dozim: Sasia % së vlerës ditore
Kalori 15
Totali i karbohidrateve 3 g
Vitaminë C (nga acerola dhe acid ascorbik) 160 mg  178%
Kompleks pluhur acerola 4:1 3.2 g *

perberes te tjere

Maltodextrin (Miser JO-GMO)