Buffered Vitamin C 500 mg – Lifeplan

L1,650

Ka stok

In Stock

SKU: 12311

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Këto tableta përmbajnë 500mg vitaminë C në një formë të zbutur për të kontrolluar aciditetin dhe gjithashtu janë formuluar me përbërës ushqyes natyral të cilët plotësojnë nevojat e organizmit për vitaminë C.

Vitamina C shkatërrohet lehtësisht nga ndryshimet e temperaturës, drita dhe gatimi. Nuk ruhet në trup dhe prandaj është i nevojshëm furnizimi i shpeshtë i organizmit me këtë vitaminë.

Vitamina C kontribuon në formimin e kolagjenit për funksionimin normal të enëve të gjakut, kockave, kërcit, mishit të dhëmbëve dhe lëkurës, për metabolizmin normal energjitik dhe për funksionimin normal të sistemit nervor.

I përshtatshëm për vegjetarianët dhe veganët.

perdorimi

2 tableta çdo ditë me ushqim.

permbajtja

Permbajtja Sasia per dozim Sasia % se vleres ditore
Vitamina C 500 mg 625 %
Pluhur Rosehip 10 mg *
Ekstrakt Acerola 5 mg *
Bioflavonoide 5 mg *

paketimi

90 tableta

Nuk permban: kripë të shtuar, niseshte, ngjyrues, konservantë ose përbërës të derivuar nga kafshët.