DEFENCE SKINERGY REACTIVATING CONCENTRATED AMPOULE

L5,000

S’ka stok

Out of stock

SKU: 12006

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Një serum ultra i përqëndruar, në ampula monodoze, të cilat i rikthejnë lëkurës tuaj energjinë dhe i ofrojnë asaj mbrojtje gjithëpërfshirëse kundër efekteve që stresi shkakton, si plakja e parakohshme, humbja e elasticitetit dhe lëkura pa jetë.

 

Specifikime

Falë kompleksit Adaptogjen dhe një peptidi special rrit rezistencën e lëkurën dhe fazorizon rigjenerimin e saj.

Përmirëson pamjen e lëkurës tuaj që në aplikimin e parë, duke e lënë atë të butë, të lëmuar dhe të njëtrajtshme.

Aplikimi në mbrëmje, do ta bëjë lëkurën tuaj të duket më e lëmuar, më e tendosur dhe më e shplodhur në mëngjes.

Permban

Adaptogen Complex Plus- Një kombinim special i ekstrakteve vajore të Schisandra chinensis, një bimë e njohur për vetitë e shkëlqyera gjallëruese dhe adaptogjenike dhe një përbërës oleoaktiv të zgjedhur me kujdes (GGP).

Ekstrakt Schisandra- Përbërës aktiv adaptogenik i karakterizuar nga një fitokompleks i pasur me Linjanë dhe acide yndyrore të pangopura (omega-6 dhe omega-9). Ka një efekt ringjallës dhe zvogëlon stresin oksidativ, të shkaktuar nga ndotësit urbanë, duke rritur rezistencën e lëkurës dhe duke përmirësuar qëndrueshmërinë dhe elasticitetin e saj.

GGP- përbërës i veçantë aktiv që vonon plakjen qelizore, duke ruajtur gjatësinë e telomereve. Promovon rinovimin e elementeve mbështetës të lëkurës, duke luftuar humbjen e densitetit dhe lëshimin e lëkurës.

paketimi

24 ml