Drimo

L1,000

Ka stok

In Stock

SKU: 0865

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Formulë Zviceriane 100% bimore, me shije të ëmbël të likuirizias, me bazë Sene, Mëllage dhe bimëve të tjera medicinale (Carvi, Mente, Likuirizia), që stimulojnë tretjen e ushqimeve dhe rregullojnë funksionin fiziologjik intestinal, duke eleminuar kapsllëkun dhe meteorizmat dhe ndjesinë e fryrjes. Zgjidhja e duhur për këdo që vuan nga shqetësimet intestinale kronike ose nga sindromi e zorrës dembele.

Produkt Vegan

SPECIFIKIME

Sena favorizon funksionin normal intestinal. Carvi përmirëson funksionin digjestiv, stimulon lëvizshmërinë e zorrëve dhe eleminon gazrat intestinal. Mentja ka benefite për të gjithë traktin gastrointestinal, stimulon aktivitetin e stomakut dhe zorrëve dhe favorizon eleminimin e gazrave nga brenda zorrës. Likuirizia favorizon tretjen e ushqimit, ndërsa mullaga stimulon pjesën e fundit të zorrëve për nxjerrjen jashtë të feceve duke rregulluar volumin e tyre.

PERDORIMI

1-3 lugë caji, duke e përtypur ose të tretur në pak ujë.

PERMBAN

Gjethe Sene pluhur 1,0 g
Likuirizia rrënjë pluhur 0,07 g
Fruta Carvi pluhur 0,2 g
Lule Mëllagë pluhur 0,025 g
Gjethe Mente pluhur 0,19 g

NUK PERMBAN

Aromë artificiale, ngjyrues artificialë konservantë, produkte qumështi, gluten, laktozë, OMG, sheqer të shtuar.

paketimi

100 g