Fermental Max naturcaps

L950

Ka stok

In Stock

SKU: 0881

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Suplement ushqyes me bazë fermente laktike vitale (sporet e Bacillus coagulans), FOS, vitaminat e grupit B dhe Aloe Vera të cilat favorizojnë mirëqënien e zorrëve dhe normalitetin intestinal.

*Naturcaps përbëhen nga fibra bimore totalisht naturale tepës (tapioca) fermentuar; pa ngjyrues artificiale lehtesisht e tretshme nga trakti gastro-intestinal dhe e përshtatshme për veganët.

Produkt Vegan

 

PERDORIMI

1 kapsulë në ditë larg vakteve.

PERMBAN

Bacillus coagulans 2 miliard spore
FOS (Fruktooligosakaride) 150 mg
Aloe Vera 20 mg
Vitaminë B6 1,4 mg
Vitaminë B2 (Riboflavina) 1.4 mg
Vitaminë B1 (Tiamina) 1,1 mg
Vitaminë B12 2,5 mcg

NUK PERMBAN

Aromë artificiale, ngjyrues artificial, konservantë, gluten, laktozë, OMG.

paketimi

20 kapsula x 400 mg

paketimi

12 flakon x 10 ml