Plant Enzymes Veg Capsules

L2,670

Ka stok

In Stock

SKU: 10429

Find in Store

Pershkrimi i produktit

  • Suport për traktin digjestiv
  • Me Laktazë, Proteazë, Papain dhe Bromelain
  • Formulë Vegane/Vegjetariane

NOW® Plant Enzymes është një përzierje enzimash bimore të nevojshme për traktin digjestiv. Këto enzima kontribuojnë në tretjen e yndyrnave, fibrave, proteinave, karbohidrateve dhe gjithashtu favorizojnë nutrientët e ushqimeve që hani. NOW® Plant Enzymes gjithashtu përmbajnë Laktazë e cila ndihmon në tretjen e produkteve të qumështit për personat që janë të ndjeshëm ndaj Laktozës.

 

perdorimi

1 kapsulë gjatë cdo vakti

paketimi

120 kapsula

permbajtja

Përmbajtja Sasia për dozim: Përmbajtja Sasia për dozim: Sasia % së vlerës ditore
Përzierje Multi-Enzimash 171 mg
Përmbajtja Sasia për dozim: Sasia % së vlerës ditore Përzierje Multi-Enzimash 171 mg * Proteazë 12,500 HUT
Proteazë 100 SAPU
Amilazë 2,500 DU
Lipazë 750 FIP
Celulazë 500 CU
Laktazë 200 ALU
Papain (nga Papaja) 6,000 FCC PU
Bromelain (nga Ananasi) 5,000 FCC PU

perberes te tjere

Oriz maltodekstrin, Celulozë (kapsulë), stearat magnesium (origjinë bimore), MCT (trigliceride varg karbonik të mesëm) dhe silic. Përmban sulfite.