Saccharomyces Boulardii Veg Capsules

L2,950

Ka stok

In Stock

SKU: 10129

Find in Store

Pershkrimi i produktit

  • 5 Billion CFU
  • Balancon florën bakteriale intestinale
  • E përshtatshme për udhëtim

Saccharomyces boulardii është një ferment probiotik rezistent ndaj aciditetit të stomakut dhe kolonizues i traktit gastrointestinal.  Përmirëson funksionin e traktit intestinal, shumëfishon numrin e florës bakteriale dhe rrit përgjigjen imune ndaj faktorëve të ndryshëm që shkaktojnë crregullim të sistemit gastointestinal.
*Shtamet probiotike këtë produkt janë identifikuar dhe vertetuar nga teknologjia ADN-fingerprinting.

perdorimi

1-2 kapsula, 2 deri në 3 herë në ditë mes vakteve

paketimi

60 kapsula

permban

Përmbajtja Sasia për dozim: Sasia % së vlerës ditore
Saccharomyces cerevisiae var. boulardii I-3799 10 Billion CFU *

perberes te tjere

Celulozë, inulinë organike (FOS) (fruktooligosakaride) dhe guar gum.