Inulin Powder, Organic

L2,030

Ka stok

In Stock

SKU: 10428

Find in Store

Pershkrimi i produktit

  • Suport prebiotik
  • Ushqyes i baktereve të mira
  • Indeks glicemik shumë i ulët

Inulina është një frutooligosaharid (FOS) dhe fibër prebiotike solubile e cila është rezistente ndaj tretjes dhe arrin deri tek zorra e trashë. Bakteret probiotike të zorrëve konsumojnë Inulinë dhe si rezultat prodhojnë acide yndyrore me varg karbonik të shkurtër, të cilat ushqejnë qelizat që rrethojnë zorrën e trashë.
Inulina ruan dhe mirëmban funksionin intestinal, ka shije të këndshme dhe i jep pak ëmbëlsi frutave ose pijeve, por gjithashtu ka indeks glicemik shumë të ulët dhe nuk ndikon negativisht tek nivelet e glukozës.

perdorimi

1 lugë caji, 1-3 herë në ditë të përzier me pije ose ushqim.

paketimi

227 g

permbajtja

Përmbajtja Sasia për dozim: Sasia % së vlerës ditore
Kalori 5 Kalori 5
Totali I karbohidrateve 2.7 1%
Fibra dietike 2.5 10%
Inulinë Organike (FOS) (nga Agave Blu) 2.8 *

perberes te tjere

nuk ka