Easy Cleanse AM PM Veg Capsules

L3,930

Ka stok

In Stock

SKU: 10423

Find in Store

Pershkrimi i produktit

  • Formulë për detoksifikim dhe pastrim të organizmit
  • Suport digjestiv dhe metabolitik
  • Program 15 ditor

NOW® Easy Cleanse® është një program i cili fuqizon mekanizmat detoksifikues të organizmit duke lehtësuar eleminimin e toksinave nga trupi. Formula është e pasur me ekstrakte bimore dhe nutrientë të cilët mbështesin funksionin e mëlcisë dhe intestinal, në këtë mënyrë favorizojnë eleminimin e mbetjeve të metabolizmit.
Easy Cleanse® gjithashtu kontribuon për një sistem digjestiv të shëndetshëm.

specifikime

Easy Cleanse® Formula detoksifikuese e ditës (A.M): Kjo formulë është një përzierje bimore që mbështet gjatë gjithë ditës sistemin gastrointestinal dhe organizmin për një pastrim dhe eleminim të toksinave në mënyrë natyrale.

Easy Cleanse® Formula pastruese e darkës: Kjo formulë pastron toksinat ndërkohë që ju flini. Easy Cleanse® P.M është e pasur me fibra të cilat lidhen me mbetjet me metabolitike, yndyrnat dhe kolesterolin duke favorizuar eleminimin e tyre nga organizmi.

perdorimi

2 kapsula Easy Cleanse® A.M, sapo të zgjoheni, të shoqëruara me 250 ml ujë dhe mëngjes të shëndetshëm. 2 kapsula Easy Cleanse® A.M para ose gjatë drekës të shoqëruara me 250 ml. 4 kapsula Easy Cleanse® P.M para gjumit të shoqëruara me 250 ujë.

permbajtja

Përmbajtja Sasia për dozim: Sasia % së vlerës ditore
Potasium (nga Glukonati Potasiumit ) 15 mg <1%
Dandelion (Taraxacum officinale) (Gjethe) 200 mg *
Ashwagandha (Withania somnifera) (Rrënja) 100 mg *
Ekstrakt Silybum marianum (Fruta/Fara) (I Standartizuar në min. 80% Silimarin Flavonoide 100 mg *
Klorela 100 mg *
Ekstrakt Uva Ursi (Arctostaphylos uva-ursi) (Gjethe) (I Standartizuar në min. 20% Arbutin) 70 mg Ekstrakt Uva Ursi (Arctostaphylos uva-ursi) (Gjethe) (I Standartizuar në min. 20% Arbutin) 70 mg *
Ekstrakt Xhinxher (Zingiber officinale) (Rrënje) (I Standartizuar në min. 5% xhinxherole) 50 mg *
Buchu (Agathosma betulina/crenulata) (Gjethe) 50 mg *
Majdanoz (Petroselinum crispum) 50 mg *
Hudhër e kuqe (Trifolium pratense) 50 mg *
Marshmallow (Althaea officinalis) (Rrënjë) 20 mg *
Klorofil 10 mg *

paketimi

120 kapsula 60 A.M (ditë), 60 P.M (darkë)

perberes te tjere

Hipromelozë, acid stearik (origjinë bimore), stearat magnezi (origjinë bimore) miell orizi