Iron Complex Caps Veg Capsules

L2,330

S’ka stok

Out of stock

SKU: 12560

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Hekuri është një mineral i nevojshëm për formimin e hemoglobinës, molekula që transporton oksigjenin tek qelizat përgjatë trupit në qelizat e kuqe të gjakut.

Kompleksi Hekurit nga NOW® është një përzierje unike e Ferrochel® (hekur i bio-absorbueshëm) dhe bashkë-përbërësve të tij të rëndësishëm të kombinuar me elementë botanikë.

Vitamina B12 dhe acidi folik janë të nevojshme për prodhimin e qelizave të kuqe të gjakut, ndërsa vitamina C është e njohur që rrit përthithjen e hekurit nga trakti gastrointestinal.

Nuk sjell probleme me konstipacionin.

Permbajtja

Vitamine C 90 mg 100%
Folate 170 mcg 43%
Vitamina B-12 50 mcg 2083%
Hekur 27 mg 150%
Dong Quai organike 50 mg *
Mjedër e kuqe 50 mg *

perdorimi

Merrni 1 kapsulë cdo ditë të shoqëruara me ushqim.

Paketimi

100 kapsula