Magnesium Gel

L1,770

S’ka stok

Out of stock

SKU: 10640

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Magnesium Gel është një përbërje nga Kloruri i magnezit 100% i pastër i cili relakson muskujt dhe promovon shëndetin e lëkurës. Magnezi lehtëson kontrakturat dhe tensionin e muskujve, nxit përthithjen e kalciumit, promovon mirëqenien e lëkurës dhe mirëqenien e përgjithshme të trupit, gjithashtu nxit një gjumë të shëndetshëm dhe të qetë.

  • 30% Klorur Magnezi
  • 1 lugë caji xhel siguron 500mg formë elementare magnezi
  • Ndihmon në mirëqënien e lëkurës dhe relakson muskujt
  • Një zgjidhje për të gjitha moshat
  • Si funksionon magneziumi transdermal?
    BetterYou™ Magnesium Gel përthithet nga poret e epidermës, në këtë mënyrë kalon direkt në enët e gjakut dhe muskujt poshtë tyre duke eleminuar kalimin në organet e aparatit tretës në të cilin shumë përbërës ushqimor nuk përthithen. Garanton një përthithje optimale, shumë më efektive se kapsulat dhe tabletat.

 

perdorimi

Aplikoni një sasi të vogël nga xheli në zonën e interesuar dhe masazhojeni mirë derisa të përthithet. Përqëndrohuni tek artikulacionet, muskujt dhe zonat problematike. Mund ta aplikoni sa herë të jetë e nevojshme.

Ideal për përdorim pas ushtrimeve. Për rezultate më të mira aplikojeni në lëkurë të pastër pas dushit. Evitoni lëkurën e dëmtuar dhe zonat delikate.

paketimi

150 ml