TRIDERM ZETA 10% ZINC OXIDE MOUSSE

L1,400

S’ka stok

Out of stock

SKU: 0430

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Shkume me 10% oksid zinku kunder skuqjeve dhe irritimeve te lekures. Rekomandohet per qetesimin e irritimeve pas trajtimeve ne sallone bukurie (peeling, mikrodermoabrazion, epilation). Paketimi ne forme spraj mbron produktin nga kontaminimi.

PERMBAN

Oksid zinku (10%):  Perberes aktiv i perdorur gjeresisht ne dermatologji per vetite e tij qetesuese dhe riparuese. Perdoret per te trajtuar skuqjen dhe acarimin e lekures, gjithashtu ka veprim te bute antiseptik dhe astringent.

Alantoina: Substance me veti riepitilizuese dhe qetesuese. Ajo pershpejton procesin e sherimit, zbut skuqjen dhe acarimin.

Vajra silikoni: Zbusin dhe mbrojne lekuren.

PERDRIMI

Tundeni para perdorimit dhe aplikojeni lokalisht ne zonat problematike. Nuk ka nevoje per masazh.  

PAKETIMI

100 ml