Sports Energy Extreme Veg Capsules

L4,150

S’ka stok

Out of stock

SKU: 10432

Pershkrimi i produktit

  • Për më shumë energji dhe përformancë

NOW® Sports Energy Extreme është formuluar për të furnizuar qelizat e trupit me energji. Formula ka në përbërje spektrin e vitaminave B, Krom, Magnez, Karnitinë, Tirozinë, Jod, Kafeinë dhe adaptogjen të tjerë bimorë. Tirozina dhe Jodi ndihmojnë në mirëfunksionimin e tiroides, kafeina ju ndihmon të qëndroni alert, ndërsa përbërësit e tjerë adaptogjen bimorë ndihmojnë trupin gjatë aktivitetit intensiv.

perdorimi

2 kapsula në ditë, mundësisht të shoqëruara me ujë dhe ushqim.

permbajtja

Përmbajtja Sasia për dozim: Sasia % së vlerës ditore Përmbajtja Sasia për dozim: Sasia % së vlerës ditore
Acid Pantotenik (nga Pantotenat kalciumi) 20 mg 400% Krom (nga Glicinat Nikotinat kromi) 200 mcg 571%
Riboflavin (Vitaminë B-2) 10 mg 769% Pluhur natyral Kafeine 100 mg *
Niacin (si Niacinamide) 20 mg 125% Ekstrakt fara Guarana 80 mg *
Vitaminë B6 (Piridoksin HCl) 10 mg 588% Ekstrakt gjethe Caji jeshil  50 mg *
Acid folik 400 mcg 167% Ekstrakt gjetheYerba Mate 50 mg Ekstrakt gjetheYerba Mate 50 mg *
Vitaminë B12(si Metilkobalamin) 1 mg 41,667% Ekstrakt Rhodiola rosea 50 mg *
Tiaminë ( nga HCl Tiaminës) 10 mg 833% Rrënjë Xhinxher Panas 50 mg *
Jod (nga Jodid Potasiumi) 150 mcg 100% Taurinë (Formë e lirë) 250 mg *
Magnez (nga malat magnezi) 15 mg 4% L-Tirozinë (Formë e lirë) 250 mg *
L-Karnitinë (Carnipure®) 250 mg * L-Citrulinë (Formë e lirë) 100 mg *
CoQ10 (Coenzimë Q10) 30 mg * Rrënjë Organike Eleuthero 50 mg *

perberes te tjere

Hipromelozë, stearat magnezi (origjinë bimore), dioksid silikoni

paketimi

90 kapsula