TRIDERM D.S. NORMALISING CARE

L1,870

Ka stok

In Stock

SKU: 12208

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Krem i cili ndihmon në reduktimin e simptomave të dermatit seborroeik (kruarje, djegie, skuqje të lëkurës, zbokth). Minimizon acarimin e lëkurës dhe parandalon skuqjen.

perberesit

Ciklopiroksolamina: Përbërës aktiv me veti antifungale me spektër të gjerë. Zbut inflamacionin e lëkurës.

Enoksolone (acidi 18 ß-glicirretik) përbërës aktiv nga jamballi, i cili qetëson inflamacionin e lëkurës.

Furfuryl Palmitate përbërës aktiv me veti të forta kundër radikaleve të lira. Ndihmon në qetësimin e inflamacionit të lëkurës.

Bisabolol përbërës aktiv nga kamomili, me efekte qetësuese dhe ribalancuese.

perdorimi

Aplikojeni në zonën e lëkurës që kërkon trajtim dy ose më shumë herë në ditë, sipas nevojës.

paketimi

50 ml