DEFENCE BOOST ANTIOXIDANT CONCENTRATE

L3,800

S’ka stok

Out of stock

SKU: 11126

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Serum i perqendruar me vitamine C te mikro-kapsuluar ne niozome, nje teknologji kjo e cila garanton biodisponibilitet me te madh duke rritur keshtu efektin antioksidant te vitamines C.

Lekura do te duket me rrezatuese dhe shenjat e lodhjes do te zhduken qe ne aplikimet e para. Perdorimi i perditshem i tij redukton rrudhat dhe ju dhuron nje lekure te bute dhe plot jete.

specifikime

Ne vetem 7 dite:

  • Lekura eshte me me shkelqim ne 94 % te perdoruesve.
  • Shenjat e lodhjes jane me pak te dukshme ne 98% te perdoruesve.

(Testi i kryer ne 50 femra te moshes 35-65 vjece, te cilat e aplikuan serumin 1 here ne dite.)

permban

Vitamine C te mikro-kapsuluar, me veti te fuqishme antioksidante. Ajo mbron lekuren nga radikalet e lira duke mbrojtur keshtu lekuren tuaj nga demtimet qe mund te shkaktojne rrezet ultravjolete si dhe ndotja. Stimulon sintezen e kolagjenit si dhe parandalon dhe lufton njollat kafe te shkaktuara nga mosha.

perdorimi

Aplikoni 4-5 pika te serumit ne fytyre dhe me pas aplikoni kremin tuaj te zakonshem, ose ne pellemben e dores beni perzjerjen e serumit me kremin tuaj te zakonshem dhe me pas aplikojeni ate ne te gjithe fytyren.

Ky trajtim intensiv rekomandohet te behet 3-4 here ne vite, per nje periudhe prej 1 muaj.

paketimi

30 ml