DEFENCE SKINERGY REACTIVATING BALM

L4,050

S’ka stok

Out of stock

SKU: 12005

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Krem për lëkurat sensitive, të thata dhe shumë të thata.
Trajtim inovativ dizenjuar posacërisht për ti rikthyer energjinë e munguar lëkurës tuaj dhe parandaluar plakjen e parakohshme të saj.
Përmirëson pamjen e lëkurës tuaj që në aplikimin e parë, duke e lënë atë të butë, me shkëlqim dhe plotë jetë.
Ka një tekturë të plotë që përthithet shpejtë nga lëkura.
Ideal si bazë për make up-in.

 

Permban

Adaptogen Complex- Një kombinim special i ekstrakteve të dy kërpudhave – Reishi and Shiitake -të pasura me beta-glukan. Këto ekstrakte mbrojnë lëkurën nga ndotja, toksinat dhe stresi oksidativ, promovojnë hidratimin e lëkurës dhe rigjenerimin qelizor të saj.

Polisakaride nga Cassia seeds- Lufton stesin e lëkurës dhe nxit sintezën e kolagjenit, duke përmirësuar trofizmin e lëkurës.

Reactivating peptide- Peptidet riaktivizuese nxisin aktivitetin e qelizave mitokondriale të lëkurës. Duke nxitur rigjenerimin epidermal lufton rënien e bioritmit të lëkurës të shkaktuar nga plakja.

Acid hialuronik me peshë të madhe molekulare- Ndihmon në ruajtjen e funksionit të barrierës dhe pengon humbjen e ujit transepidermal

Acid hialuronik me peshë të vogël molekulare – Depërton shtesat e epidermës dhe siguron vlerat normale të hidratimit të lëkurës.

Perdorimi

Aplikoni produktin në mëngjes dhe në mbrëmje, pas pastrimit të lëkurës, të vetëm ose të kombinuar me ampulat e koncentruara për një efekt maksimal.

paketimi

50 ml