DEFENCE SKINERGY REACTIVATING CREAM

L4,050

S’ka stok

Out of stock

SKU: 12004

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Krem për lëkurat sensitive, normale dhe ato mikse inovativ dizenjuar posacërisht për ti rikthyer energjinë e munguar lëkurës tuaj dhe parandaluar plakjen e parakohshme të saj, të shkaktuar nga stresi.

 

specifikime

  • Falë kompleksit Adaptogjen dhe një peptidi special rrit rezistencën e lëkurën dhe favorizon rigjenerimin e saj.
  • Përmirëson pamjen e lëkurës tuaj që në aplikimin e parë, duke e lënë atë të butë, të lëmuar, me shkëlqim dhe plotë jetë.
  • Ka një teksturë të lehtë që përthithet shpejtë nga lëkura dhe një aromë të këndshme.
  • Ideal si bazë për make up-in.

permban

Adaptogen Complex- Një kombinim special i ekstrakteve të dy kërpudhave – Reishi and Shiitake -të pasura me beta-glukan. Këto ekstrakte mbrojnë lëkurën nga ndotja, toksinat dhe stresi oksidativ, promovojnë hidratimin e lëkurës dhe rigjenerimin qelizor të saj.

Polisakaride nga Cassia seeds- Lufton stesin e lëkurës dhe nxit sintezën e kolagjenit, duke përmirësuar trofizmin e lëkurës.

Reactivating peptide- Peptidet riaktivizuese nxisin aktivitetin e qelizave mitokondriale të lëkurës. Duke nxitur rigjenerimin epidermal luftojnë rënien e bioritmit të lëkurës të shkaktuar nga plakja.

Acid hialuronik me peshë të vogël molekulare – Depërton shtresat e epidermës dhe siguron vlerat normale të hidratimit të lëkurës.

perdorimi

Aplikoni produktin në mëngjes dhe në mbrëmje, pas pastrimit të lëkurës, të vetëm ose të kombinuar me ampulat e koncentruara për një efekt maksimal.

Paketimi

50 ml