LA DIETA TISANOREICA2 STABILIZZAZIONE 8 DAYS

L14,000

S’ka stok

Out of stock

SKU: 10944

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Ushqimet dhe suplementet ushqimore TISANOREICA, te kombinuara me dieten 8 ditore ndihmojne ne nje renie te shpejte ne peshe.

PERMBAN

16 shtesa ushqimore Tisanoreica:

 • 8 pije me shije cokollate.
 • 4 Pije me aromë Cappuccino
 • 4 Pije me shije qumështi me Meringue

3 shtesa ushqimore Decottopia:

 • 1 Antarctic Depurative (250 ml)
 • 1 Linseed Rhubarb (250 ml)
 • 1 Diur-Mech (250 ml)

PERDORIMI

Kit-i perfshin marrjen e suplementeve ushqimore Decottopia dhe Tisanoreica2, te kombinuara me nje regjim ushqimor 8 ditor.

Menuja 8 ditore

Mengjesi:

Kafe ose caj me embelsues TSweeter ose TiStevia.  Nje gote Bevanda Tisanoreica 2 (me arome kakao, kapucino, qumesht, cokollate).

 

Mes vaktit:

Nje kafe ose caj me TSweeter ose TiStevia.  Nje gote Bevando Tisanoreica2 (me arome kakao, kapucino, qumesht, cokollate).

Dreka (mund te alternoni dreken me darken sipas deshires)

 • 60-80 gr makarona ose oriz integral
 • 60-80 gr drithra te tjera te pa rafinuara (tershere, farro, elb etj.
 • Supe me perime (pa patate dhe karrote) me bishtajore (30 gr te thata ose 60 gr te fresketa).

Darka: (mund te alternoni dreken me darken sipas deshires)

 • 120gr mish pa yndyre
 • 200gr peshk pa yndyre
 • 80 gr ton
 • 80 gr feta (proshut bresaola, karpaco, ose proshute krudo pa permbajtje yndyre).
 • 1 veze.
 • 80 gr djathe te stazhonuar.
 • 100 gr tofu, seitan ose tempeh.

Pjate shoqeruese:

Perime te gatuara ose te paperpunuara sipas deshires. (shiko dreken).

Gjate ndjekjes se kesaj diete rekomandohet perdorimi I:

Vaj ulliri ekstra te virgjer 3 luge ne dite, Leng limoni 2 luge ne dite, Ereza aromatike.

DECOTTOPIA

Gjate dites30 ml DIUR-MECH+ 30 ml DEPURATIVO ANTARTICO te tretur ne 1.5 liter uje.
Ne mengjes ose para gjumit30 ml LINO RABARBARO sic eshte ose te holluar ne nje gote uje.

Mos harroni perpara se te nisni dieten duhet te konsultoheni me mjekun ose farmacistin tuaj.