Master Classic II™ Stethoscope (me ngjyra)

L27,913

Ka stok

In Stock

SKU: 1927

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Littmann- Stetoskop Master Klasik II me ngjyra te ndryshme.

Ne ndryshim nga modelet me koke te dyanshme ku duhet te ktheni dhe te ripoziciononi koken e stetoskopit, me Master Classic II™ mjafton te ushtroni presion te lehte per te degjuar tingujt me frekuence te ulet dhe te ushtroni me shume presion per te degjuar tingujt me frekuence me te larte.

specifikime

– Koke e njeanshme per kapje dhe perdorim me te lehte.

– Diafragma e akordueshme; Degjoni tinguj me frekuence te larte ose te ulet duke pershtatur presionin e aplikuar tek koka e stetoskopit

– Kufje me tapa veshesh te buta dhe praktike te cilat ofrojne izolim akustik te shkelqyer