DEFENCE HYDRACTIVE HYDRO-NOURISHING CREAM

L3,200

Ka stok

In Stock

SKU: 11808

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Krem me veti të fuqishme hidratuese dhe detoksifikuese.

Antioksidantë, Kundër ndotjes, Kundër dritës blu, Për lëkurat e thata, shumë të thata dhe sensitive.

Parandalon plakjen e lëkurës.

perdorimi

Aplikoni kremin në mëngjës dhe në mbrëmje pas pastrimit të fytyrës, më vete ose pas aplikimit të serumit Defence Hydractive Intensive Moisturising Serum.

Permban

Hyaluron-pro, kompleks i acidit hialuronik me pesha të ndryshme molekulare, i cili siguron hidratim të të gjitha shtresave të lëkurës.

Ektrakte të Citrus incanus luftojnë radikalet e lira endogjene dhe ekzogjene.

Ektrakte Gynostemma forcon barrierën mbrojtëse të lëkurës, duke përmirësuar kështu mbrojtjen e lëkurës dhe mekanizmat detoksifikues të saj.

Polisakaride bioteknologjike me efekt rivitalizues dhe mbrojtës ndaj ndotjes urbane.

Karnozinë me efekt antioksidantë dhe antirrudhë. Gjithashtu mbron lëkurën nga dëmtimet e shkaktuara nga rrezet UV, IR dhe DRITA BLU.

Gjalpë Shea ushqen dhe mbron lëkurën duke forcuar mbrojtjen lipidike dhe duke parandaluar dehidratimin.

E testuar për nikelin, Pa konservantë, Pa parfum, Pa Gluten