L-Carnitine 1000 mg Tablets

L4,230

Ka stok

In Stock

SKU: 11743

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Rrit energjine qelizore. Transporton acidet yndyrore.NOW® L-Carnitine Liquid është një aminoacid joesencial i cili kontribuon në mirëqënien e përgjithshme duke lehtësuar transferimin e acideve yndyrore tek membrana mitokondriale për të prodhuar më shumë energji qelizore. L-Karnitina gjendet kryesisht tek mishi i kuq ose produkte të tjera shtazore, por ne rekomandojmë suplementimin për të ruajtur nivelet optimale. L-Karnitina nga NOW® është forma më e pastër, e testuar klinikisht dhe gjithashtu vegjetariane.

perdorimi

1 tabletë, 1 ose 2 herë në ditë.

paketimi

50 tableta

permbajtja

Përmbajtja Sasia për dozim: Sasia % së vlerës ditore
L-Karnitine (CarnipureTM) (nga tartrati i L-karnitines) 1 g (1,000 mg) *