MagnesiumOil Original

L1,800

Ka stok

In Stock

SKU: 10634

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Forma më e pastër e magnezit në formë vaji, siguron mënyrën më inovative për të plotësuar nivelin e magnezit.  Përmban 31% Klorur magnezi të përqëndruar. 10 sprucime shpërndajnë minimumi 200mg (51% RDA) formë elementare optimale përthithshme magnezi.

 • Rigjeneron dhe relakson muskujt e tendosur, në mënyrë natyrale.
 • Përmirëson shëndetin e kockave dhe të lëkurës
 • Ndikon në përthithjen e kalciumit, relaksim dhe mirëqënien e përgjithshme.
 • Si funksionon magneziumi transdermal?BetterYouMagnesiumOil përthithet nga poret e epidermës, në këtë mënyrë kalon direkt në enët e gjakut dhe muskujt poshtë tyre duke eleminuar kalimin në organet e aparatit tretës në të cilin shumë përbërës ushqimor nuk përthithen. Garanton një përthithje optimale, shumë më efektive se kapsulat dhe tabletat.
 • I përshtatshëm për:
  • Të gjitha moshat
  • Vegjetarian
  • Vegan
  • Gjatë shtatzënisë dhe laktacionit

  Pa efekte anësore ose reaksion me medikamentet e tjera.

 

 

 

 

perdorimi

Aplikojeni në trup dhe masazhojeni. Për më shumë rezultat, këshillohet që të përdoret pas ushtrimeve ose dushit në lëkure të lagur.

paketimi

100 ml (600 sprucime)