Glucosamine & Chondroitin Extra Strength Tablets

L4,380

S’ka stok

Out of stock

SKU: 10430

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Glukozamina është esenciale për formimin e glikosaminoglikaneve (GAG’s) dhe proteoglikaneve, përbërësit kryesor të indit kërcor. Kondroitina është një glikozaminoglikan i cili në këtë formulë është kombinuar me glukozaminën për të krijuar një produkt efektiv që ushqen dhe mirëmban kockat dhe artikulacionet.

perdorimi

2 kapsula në ditë të shoqëruara me shumë ujë.

paketimi

60 tableta

permbajtja

Përmbajtja Sasia për dozim: Sasia % së vlerës ditore
Natrium 110 mg 5%
Sulfat Glukosamine (nga Kompleksi i sulfat potasium glukozamine) 1.5 g (1,500 mg) *
Sulfat Natriumi Kondroitin (nga kartilagje të gjedhëve) 1.2 g (1,200 mg) *

perberes te tjere

Celulozë, acid stearik (origjinë bimore), stearat magnezi (origjinë bimore), silic. Përmban produkte deti.