Shark Cartilage 750 mg Capsules

L2,700

Ka stok

In Stock

SKU: 10793

Find in Store

Pershkrimi i produktit

  • Mukopolisaharide dhe Kalcium

NOW® Shark Cartilage është një burim i shkëlqyer i kalciumit dhe gjithashtu përmban mukopolisaharide, të cilat janë të njohura edhe si glikosaminoglikanë (GAGs). GAGs janë përbërës të indit kërcor që lubrifikojnë dhe mbrojnë nyjet nga goditjet. Për shkak të përmbajtjes së lartë të kalciumit, ky produkt gjithashtu ndihmon në mirëqenien e sistemit skeletor.

*NOW® Shark Cartilage është i derivuar nga shtylla kurrizore e ngrirë dhe e tharë e peshkaqenëve, që përdoren vetëm për qëllime ushqimore. Ky produkt është testuar tërësisht për komponentët e rëndësishëm të peshkaqenëve dhe nuk ka tretës ose agjentë të tjerë të përpunimit kimik.

perdorimi

6 kapsula në ditë, mundësisht në doza të ndara.

paketimi

100 kapsula

permbajtja

Përmbajtja Sasia për dozim: Sasia % së vlerës ditore
Kalori 10 Kalori 10
Totali Karbohidrateve 1 g Totali Karbohidrateve 1 g <1%*
Proteina 2 g 4%*
Kalcium 1,000 mg 77%*
Natrium 55 mg 2%*
Kërc nga peshkaqeni (me mucopolisaharide naturale) 4.5 g (4,500 mg) *

perberes te tjere

xhelatin (kapsulë), celulozë, stearat magnezi (origjinë bimore), acid stearik (origjinë bimore) dhe silic. përmban peshk (peshkaqen).