Bone Strength Capsules

L2,420

Ka stok

In Stock

SKU: 10418

Find in Store

Pershkrimi i produktit

  • MCHA për kocka dhe dhëmbë më të fortë
  • E kompletuar me vitamina dhe minerale

NOW® Bone Strength™ është një formulë për suportin e kockave me përmbajtje MCHA (Mikrokristalinë Hidroksiapatite). MCHA gjendet tek matriksi i kockave dhe dhëmbëve dhe është përbërësi që i jep atyre strukturën e fortë. MCHA përmban Kalcium dhe Fosfor, të cilët janë elementët kryesor të kockave, gjithashtu përmban Magnez dhe minerale të tjerë të rëndësishëm, si vitamina C, D dhe K, që ndihmojnë në sintezën dhe mirëmbajtjen e indeve të kockave.

 

PERDORIMI

4 kapsula, në doza të ndara gjatë ditës, të shoqëruara me ushqim.

PERMBAJTJA

Përmbajtja Sasia për dozim: Sasia % së vlerës ditore Përmbajtja Sasia për dozim: Sasia % së vlerës ditore
Proteina (MCHA dhe Amino Acide) 1 g 2% Magnez (nga oksidi dhe askorbati i Magnezit) 400 mg 95%
Fosfor (nga MCHA) 287 mg Fosfor (nga MCHA) 287 mg 23% Vitamin C (nga askorbat magnezi) 133 mg 148%
Vitamin D3 (si kolekalciferol) 16.68 mcg 83% Zink 7 mg 64%
Vitamin K2 (si Menakuinone-4) 67 mcg 56% Bakër 0.7 mg 78%
Tiaminë (Vitamin B1) 3 mg 250% Manganez 2 mg 87%
Kalcium (nga MCHA) 667 mg 51% Bori 467 mcg *
Bishtkali (Equisetum arvense) 67 mg *

PAKETIMI

120 kapsula

PERBERES TE TJERE

Kapsulë xhelatinoze, acid stearik (origjinë bimore), stearat magnezi (origjinë bimore), silic, kompleks sulfat potasium, glukazamine, dhe celulozë.