Methylfolate 1000 mcg

L3,300

S’ka stok

Out of stock

SKU: 10782

Find in Store

Pershkrimi i produktit

  • Formë e biodisponueshme

Metilfolati është forma natyrale e folatit që përdoret për funksionet themelore të trupit: si ndarja qelizore, sinteza e neurotransmetuesve dhe ADN-së. Ndryshe nga acidi folik, Metilfolati depërton në barrierën gjak-tru, dhe përmirson shëndetin neurologjik.

perdorimi

1 tabletë në ditë.

permbajtja

Përmbajtja Sasia për dozim: Sasia % së vlerës ditore
Folate [1,000 mcg (6S)-5-MTHF**] [nga Quatrefolic® (6S)-5-MTHF** Kripë Glukozamine] 1,667 mcg DFE 417%

perberes te tjere

Celulozë, acid stearik (origjinë bimore) dhe Silicë.

paketimi

90 tableta