TRIDERM CINQUE BARRIER CREAM

L1,670

S’ka stok

Out of stock

SKU: 0424

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Krem barriere dizenjuar posacerisht per lekurat sensitive ndaj agjenteve te jashtem. Siguron nje film mbrojtes ne lekure duke parandaluar keshtu skuqjen, irritimin dhe reaksionet alergjike.

Bazuar ne formulimin tre fazor mbron lekuren nga agjentet atmosferik pa penguar frymemarrjen e saj.

Rekomandohet te perdoret per te parandaluar: dermatitin e kontaktit alergjik dhe dermatitin atopik.

 

PERMBAN

Vaj mineral: zbut dhe mbron lekuren.

Polimere barriere: mbron lekuren nga substancat e tretshme ne uje dhe ne yndyrna.

Vajra silikoni: jo okluzive, zbusin dhe mbrojne lekuren.

PERDORIMI

Aplikoni kremin 1-2 here ne dite, para apo pas irritimit te lekures.

PAKETIMI

50 ml