Probiotic-10 + Inulin Packets

L3,640

S’ka stok

Out of stock

SKU: 11059

Pershkrimi i produktit

Bustina me perdorim praktim qe permbajne 10 shtame probiotike, 10 billion organizma dhe inulin.

Probiotic-10 + Inulin Packets

specifikime

– Me inulin e cila ndihmon në shumimin e organizmave Acidofile dhe Bifidus

– 10 shtame probiotike

– 10 bilion organizma

– Pa shije, praktike, për përdorim kudo dhe në cdo kohë

– Ndihmon në mirëmbajtjen e balancës mikrobiale

Probiotikët janë mikroorganizma të cilët kolonizojnë intestinët. Në trupin e njeriut ekzistojnë triliona mikroorganizma të cilët jetojnë në simbiozë me organizmin e njeriut. Këto mikroorganizma mund të jenë specie bakteriale ose mykotike duke përfshirë streptokokun, laktobacilet dhe bifidobakteret. Probiotikët ndihmojnë në mirëqenien dhe funksionet gastrointestinale, detoksifikimin e trupit dhe nxisin sistemin imunitar. Cdo bustinë e Probiotic-10™ përmban të paktën 10 bilion organizma të cilat kolonizojnë sistemin gastrointestinal dhe promovojnë shumimin e tyre.

perdorimi

1 bustinë e shkrirë në një gotë më ujë/lëng. Mund të përdorni dhe 2 bustina në ditë.

paketimi

30 kapsula

permbajtja

Përmbajtja Sasia për dozim: Sasia % së vlerës ditore
Kalori 5
Totali Karbohidrateve 3 g 1%*
Fibra dietike 2 g 7%
Inulin organike (FOS) (Fruktooligosaharide) 2 g *
10 shtame: Lactobacillus acidophilus (La-14), Bifidobacterium lactis (Bl-04), Lactobacillus paracasei (Lpc-37), Bifidobacterium breve (Bb-03), Lactobacillus plantarum (Lp-115), Streptococcus thermophilus (St-21), Lactobacillus casei (Lc-11), Lactobacillus salivarius (Ls-33), Lactobacillus rhamnosus (Lr-32), Bifidobacterium longum (BI-05) 10 Billion/ 200 mg *

perberes te tjere

Oriz maltodekstrin, dioksid silikoni.