Sapone di Marsiglia solido Aloe

L650

Ka stok

In Stock

SKU: 12327

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Sapone di Marsiglia është i pasur me ekstrakte ulliri dhe i njohur për vetitë e tij antioksiduese, tonifikuese dhe astringjente. Produkti mund të përdoret shpesh dhe për një kohë të gjatë pasi respekton barrierën hidrolipide dhe mbron lëkurën nga agjentët e jashtëm. Nuk përmban substanca alergjene, parfum, ngjyrues, parabene dhe SLES. Sapone di Marsiglia pastron dhe hidraton lëkurën deri në thellësi duke i dhuruar asaj elasticitet dhe butësi. Vaji i ullirit është i pasur me substanca që ushqejnë lëkurën dhe e mbajnë të hidratuar. Aloe Vera e cila njihet për vetitë e saj hidratuese dhe qetësuese.

paketimi

200 g

perberesit

Vaj ulliri

Estere të Acidit Palmitik

nuk permban

Parabene, aroma artificiale, ngjyrues artificial, konsevantë, SLS, SLES