MEDIMAR LOTION 110 ML

L1,300

Ka stok

In Stock

SKU: 13493

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Locioni Medimar është formul vecanërisht efektive për trajtimin e akneve falë efektit sinergjik të përberësve të tij aktiv.

Veprimi i centralizuar i katër komponentëve te Locionit Meidmar ka efektin kryesor të reduktimit të hiperkeratozës dhe të sebumit në zonat me shenja të akneve duke mos shkaktuar tharje të lëkurës.

 

permban

1- 14% laktat amoni i cili vepron si rregullues i keratinës dhe prish shtresën e korneumit, duke lejuar kështu daljen e sebumit dhe mbetjeve të tjera të metabolizmit të qelizave epiteliale që mbahen në zonat ku shfaqen simptomat e akneve.

2- Acidi salicilik, vecanërisht është i njohur për veprimin e tij keratolitik dhe vetitë antiseptike.3- Quartamin : Shkakton një piling të lehtë gjatë aplikimit të locionit, i cili largon qelizat e vdekura dhe përgatit terrenin për veprimin e përbërësve të tjerë.
4- Alcloxa i cili ështe një rregullator i sebumit me efektin e trefishtë falë vetive anti-bakteriale, anti-inflamatore, dhe eksfoliuese për trajtimin e lëkurës së yndyrshme. Ajo ka gjithashtu shpërndarje të keratinës dhe aktivitet vazokonstruktor dhe antiparazitar.

Eshtë e rekomanduar për trajtimet topike të lëkurës dhe flokëve nga crregullime që vijnë nga gjëndra dhjamore tepër aktive. Ky përbërës përmban derivate jo-jonike hidrofile të squfurit të përthithur të acideve yndyrore të pangopura.

 

perdorimi

Aplikohet dy herë në ditë në lëkurë të pastër.