TRIDERM BABY & KID PROTECTIVE CREAM 20% ZINC OXIDE

L850

Ka stok

In Stock

SKU: 11296

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Krem me nje teksure te bute qe perthithet lehtesisht dhe mbron lekuren e bebeve nga irritimet. I pasur me oksid zinku 20%, pantenol, alantoine dhe vitamine E. Ideal per tu perdorur pas nderrimit te pelenave.

PERMBAN

Oksidi i zinkut 20%: Ka veti qetesuese dhe riparuese. Ideal per te trajtuar skuqjen dhe acarimin e lekures.

Alantoine dhe Pantenol: Riparojne lekuren.

Vitamina E: Ka efekt antioksidues dhe hidratues.

Gjalpi Shea: Gjalp vegjetal qe zbut dhe mbron lekuren, gjithashtu qeteson skuqjen dhe riparon lekuren.

PERDORIMI

Aplikoni kremin ne lekuren e bebes, vecanerisht ne zonat e irrituara(skuqura). Perdoreni pas nderrimit te cdo pelene.

PAKETIMI

100 ml