2 PHASE MELAFADIN CONCENTRATE 4 X 10 ML

L7,970

Ka stok

In Stock

SKU: 12210

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Trajtim per nje lekure te paster dhe pa njolla.
1-Faza e pluhurit (Vitamina C)
2-Faza e lenget (Acid lipoaminik, extracte SORR, extracte nga rrenja e pemes se manit)

Me Kompleksin inovativ ADAPTOGEN, riaktivizon kapacitetin bioenergjetik qelizor duke ofruar një mbrojtje nga dëmtimi i stresit dhe duke parandaluar plakjen e lëkurës. Ideal per grate në të 40-at e tyre.

 

perdorimi

  • Koncentrati 2 Fazor Melafadin është nje trajtim 40 ditor per lekuren.
  • Përmbajtja e një ampule është e mjaftueshme për përafërsisht 10 ditë dhe përbëhet nga një pluhur dhe një përbërës i lëngshëm.
  • Të dy komponentët përzihen përpara aplikimit fillestar.
  • Aplikoni përafërsisht. 1 ml tretësirë ​​për lëkurën e pastruar çdo mëngjes dhe mbrëmje.
  • Përdorni Brightening Day Protection në mëngjes dhe Brightening Night Care në mbrëmje për rezultatet më të mira.

permbajtja

Faza e pluhurit:

•Vitamine C – Acid ascorbik transormohet ne vitamine C te lire ne lekure nga enzimat e lekures (esterazat). Pengon maturimin e melanines, pergjegjese per parandalimin e hiperpigmentimit te lekures.

Faza e lëngshme:

• Lipoaminoacidi: (INCI: undecilenoil fenilalaninë), ndriçues efektiv i lëkurës, bllokon në mënyrë të verifikueshme receptorët α-MSH në sipërfaqen e melanociteve

•Ekstrakt I bimeve SORR (Siegesbeckia orientalis,Rabdosia rubescens) pengon absorbimin e melanines ne keratinocite, efekt qetesues dhe antioksidant ,nxit nje ngjyre te njetrajteshme rrezatuese.

paketimi

4 x 10 ml