C STIM 30% BIOAVAILABLE VITAMIN C CONCENTRATE

L10,400

Ka stok

In Stock

SKU: 13418

Find in Store

Pershkrimi i produktit

VITAMINË C shumë e përqëndruar, ideale për të luftuar plakjen e lëkurës, neutralizon radikalet e lira, stimulon sintezën e re të kolagjenit dhe elastinës, duke nxitur kështu trofizmin e dermës.

Përmirëson strukturën e lëkurës dhe e bën atë më të lëmuar, duke zvogëluar kështu dukshmërinë e rrudhave. Ndihmon në njëtrajtimin e lëkurës, duke e lënë atë më rrezatues dhe rigjallëruar. VITAMINA C (30%) i përfshirë në një formë të stabilizuar, është një bashkëfaktor në sintezën e kolagjenit dhe është një antioksidant kyç qelizor.

perdorimi

Pas pastrimit të lëkurës, aplikoni 4/5 pika në mëngjes dhe në mbrëmje në fytyrë dhe qafë, duke shmangur zonën e syve. Fërkojeni butësisht dhe lëreni disa minuta të përthithet. Shmangni përdorimin në rast të lëkurës tepër të ndjeshme ose të lëkurës që ka qenë e brishtë.