DEFENCE XAGE ULTIMATE REPAIR FILLER NIGHT CREAM

L4,140

Ka stok

In Stock

SKU: 2894

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Krem nate me efekt të fuqishëm riparues. Redukton rrudhat e thella dhe e bën lëkurën me kompakte. Në mëngjes lëkura do të duket më e re dhe plot shkëlqim. I përshtatshëm për të gjitha tipet e lëkurës.

permban

Rejuvenate SGF™: Kompleks me përbëres të vecantë, duke përfshirë matrikine, sakaride të prodhuara bioteknologjikisht dhe ekstrakt të pastër të krokodit, që stimulojnë clirimin e faktorëve kryesorë të rigjenerimit të lëkurës, duke rritur kështu aktivitetin e fibroblasteve dhe biodisponueshmërinë e kolagjenit natyror, elastinës dhe acidit hialuronik.

Genistein: Izoflavon soje qe stimulon prodhimin e kolagjenit dhe elastinës.

Ekstrakt mikroalge bioteknologjik (Euglena gracilis): Revitalizon metabolizmin qelizor, forcon lëkurën dhe redukton shenjat e lodhjes.

Ekstrakti i farës së Lupinës: Pengon enzimat përgjegjëse për prishjen e strukturave mbështetëse të lëkurës (kolagjen dhe elastinë).

perdorimi

Aplikojeni në mbrëmje në fytyrë dhe dekolte pas pastrimit të lëkurës.

paketimi

50 ml