Rutin 450 mg Veg Capsules

L2,520

Ka stok

In Stock

SKU: 10784

Find in Store

Pershkrimi i produktit

  • Pastrues i radikaleve të lira
  • Suport për sistemin vaskular

Rutina është një bioflavonoid i ngjashëm me kuercetinën dhe hesperidinën, e cila gjendet në agrume, fruta, por dhe në ushqime të tjera si hikërrori. Rutina pastron organizmin nga radikalet e lira dhe është e mirënjohur për rolin e saj në shëndetin vaskular, ku promovon sistemin e qarkullimit të gjakut dhe ruan integritetin e strukturor të venave dhe kapilarëve.

perdorimi

1 kapsulë, 1 deri në 2 herë në ditë e shoqëruar me ushqim.

paketimi

100 kapsula

permban

Përmbajtja Sasia për dozim: Sasia % së vlerës ditore
Rutin (jo nga agrumet) (sythi i lules Sophora japonica) 450 mg *

perberes te tjere

Celulozë, acid stearik (origjinë bimore), silicë.