DEFENCE SUN AGE-UV 50+ 50 ML

L3,350

Ka stok

In Stock

SKU: 14308

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Krem dielli për lëkurën e thatë dhe shumë të thatë të fytyrës.

Ofron mbrojtje me spektër të gjerë kundër rrezatimit UVA, UVB dhe mbron nga radikalet e lira të krijuara nga rrezet IR.

Ndihmon në reduktimin e rrudhave dhe linjave të imëta, parandalon në mënyrë efektive njollat e errëta dhe redukton ato ekzistuese.

PERMBAN

  • 2% Niacinamide – Nxit sintezën e kolagjenit dhe kundërvepron transferimin e melaninës në keratinocitet, duke promovuar një efekt reduktues të njollave.
  • 1% Ektoin- hidratues dhe riparues kundër rrudhave, gjithashtu ka veti fotombrojtëse nga efektet e dëmshme të UVA, UVB dhe radikaleve të lira të krijuara nga rrezet IR, duke parandaluar fotoplakjen.
  • Acidi Hyaluronik – përmirëson hidratimin e thellë të lëkurës, nxit ritmet natyrale të diferencimit të epidermës, duke forcuar lëkurën e hollë dhe të dehidratuar.
  • Vitamina E – antioksidante dhe mbrojtëse.

Ingredientët: aqua (water), dibutyl adipate, diethylaminohydroxybenzoyl hexyl benzoate, C12-15 alkylbenzoate, coco-caprylate, bis-ethylhexyloxyphenolmethoxyphenyl triazine, ethylhexyl triazone, phenylbenzimidazolesulfonic acid, niacinamide, 1,5-pentanediol,betaine, sodium stearoyl glutamate, arginine,diisostearoyl polyglyceryl-3 dimer dilinoleate, acrylates/C12-22 alkyl methacrylate copolymer, ectoin,lactobacillus ferment, butylene glycol, caprylic/caprictriglyceride, caprylyl glycol, xanthan gum, tocopherylacetate, glycerin, cellulose, zeolite, hydrolyzed hyaluronicacid, ethylhexylglycerin, panthenol, allantoin,sclerotium gum, caprylhydroxamic acid, coco-glucoside,citric acid, disodium lauryl sulfosuccinate,tocopherol, trisodium ethylenediamine disuccinate.

PERDORIMI

Aplikojeni në mënyrë të barabartë në të gjithë fytyrën në mëngjes, pas pastrimit të lëkurës dhe para aplikimit të grimit. Në rast të ekspozimit të zgjatur ndaj diellit, ri-aplikoni shpesh produktin në sasinë e duhur.

PAKETIMI

50 ml.