DEFENCE SUN Baby & Kid 30 SPRAY LOTION 200ML

L3,160

Ka stok

In Stock

SKU: 13531

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Formulë e re specifike për lëkurën delikate të fëmijëve, e krijuar për të ofruar fotombrojtje të trefishtë për lëkurën: mbrojtje me spektër të gjerë nga rrezatimi UVA-UVB, mbrojtje nga radikalet e lira të shkaktuara nga rrezatimi IR.

Falë kompleksit Pro-Repair forcon mekanizmat e mbrojtjes natyrore dhe riparimit biologjik të lëkurës. Me SPF BOOSTER, një përbërës që ju lejon të optimizoni përqendrimin e filtrave. Teksturë shumë e lehtë për t’u aplikuar dhe jo ngjitëse. Shumë rezistent ndaj ujit dhe rërës.

permban

  • Filtra UVA dhe UVB
  • Nikotinamide dhe vitamina E: i pari ndihmon për të luftuar dëmtimin biologjik duke forcuar mekanizmat natyrorë të mbrojtjes dhe riparimit të ADN-së.
  • Vitamina E ka një efekt antioksidant
  • Beta-Glukan/L-Karnozina stimulon mbrojtjen natyrale, biologjike të lëkurës dhe mbron nga radikalet e lira.
  • Panthenol (provitamin B5), Allantoin ndihmojnë në mbrojtjen e lëkurës gjatë ekspozimit në diell.

perdorimi

Aplikojeni në një sasi të mjaftueshme përpara ekspozimit në diell dhe përsërisni aplikimin shpesh. Shkundni para përdorimit. Shmangni kontaktin e drejtpërdrejtë me rrobat. Mund të njollosë veshjet.

paketimi

200 ml