Aloedermal Solar Latte Corpo SPF 50+

L2,200

S’ka stok

Out of stock

SKU: 2381

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Locion solar në formë qumështi, i formuluar për të mbrojtur lëkurën nga rrezet e dëmshme të diellit. Aloedermal Solar me SPF 50 përmban ekstrakt nga Mucuna Pruriens, një bimë e pasur me L-DOPA e cila favorizon melaninën dhe procesin e pigmentimit të lëkurës. Produkt i lehtë për tu aplikuar, i përshtatshëm për fëmijë, të rritur dhe për lëkurë sensitive.

Klinikisht i testuar, Hipoalergjik

perdorimi

Aplikoni kremin në mënyrë uniforme në lëkurë para ekspozimit në diell. Përsëriteni aplikimin në rast ekspozimi të zgjatur ose pas larjes.

paketimi

150 ml

permban

Aloe VeraVitaminë ESterole vegjetale
Gjalpë SheaMucuna pruriensVaj Argani

nuk permban

Parabene, ngjyrues artificial, konsevantë, SLS, SLES.