PEEL 20 EXFOLIATOR 50 ML

L3,300

Ka stok

In Stock

SKU: 10684

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Peeling kimik i butë në formë xheli me 20% acide frutore (acid glikolik, malik, citrik, tartarik). Ka efekt keratolitik (largon qelizat e vdekura nga shtresa sipërfaqesore e lëkurës). Nxit rigjenerimin qelizor. Lëkura duket e pastër dhe me ngjyrë te njëtrajtshme.

perdorimi

Aplikoni xhelin në lëkurën e lagur në darkë 2-3 herë në javë për një periudhë kohore prej 4 javësh. Lëreni të veprojë për 3-20 minuta dhe më pas shplajeni me ujë të bollshëm.

paketimi

50 ml.