Refining Retinol Fluid

L1,540

Ka stok

In Stock

SKU: 12807

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Trajtim intensiv 7-ditor me veti antirrudhe. Lufton në mënyrë specifike njollat e lëkurës dhe njëkohësisht stimulon prodhimin e kolagjenit dhe rinovimin e qelizave falë retinolit.

permbajtja

  • Retinol i kapsuluar: Stimulon prodhimin e kolagjenit dhe rritjen e qelizave të reja të lëkurës, ndihmon në rikthimin e pamjes rinore, kundërvepron në plakjen e lëkurës; Efekt kundër rrudhave; Rritja e stabilitetit dhe funksionalitetit në krahasim me retinolin e pakapsuluar, depërtimi i përmirësuar në shtresat më të thella të lëkurës.
  • Kompleksi i Rafinimit të Barabartë: Kombinimi i acidit oleanolik dhe ekstraktit nga lëvorja e Enantia Chlorantha ngadalëson rritjen e sebociteve. Gjëndrat dhjamore futen në gjendje të fjetur, duke reduktuar shkëlqimin e yndyrshëm me -21,7% dhe madhësinë e poreve me -16% pas 28 ditësh.
  • Përforcues lagështie me bazë sheqeri: Hidraton intensivisht; forcon barrierën e lëkurës, zvogëlon rrudhat e shkaktuara nga thatësia  e lëkurës.
  • Acidi hialuronik (me zinxhir të gjatë): Formon një shtresë që lidh ujin në sipërfaqen e lëkurës dhe, duke mbrojtur lëkurën nga tharja. Mbush linjat e holla dhe rrudhat.
  • Ekstrakti i Aloe Verës: Qetësues, pastrues, hidratues.

perdorimi

Hidheni lëngun në pëllëmbën e dorës dhe më pas shpërndajeni në fytyrë, qafë dhe dekolte.

paketimi

7 ampula x 2 ml.