Double action super peel enzymes 2 in 1-Inspira

L500

Ka stok

In Stock

SKU: 1390

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Maskë me efekt peeling kimik dhe enzimatik. E pasur me enzimat bromelain+ papain dhe fara të kajsisë me efekt detoksifikues dhe stimulus të rigjenerimit qelizor. Prezenca e mjaltit të malit ofron një efekt qetësues gjithashtu.

 

Permban

  • Mjalti i malit: ka veti shëruese dhe përmban një shumëllojshmëri të gjerë të mineraleve si magnez, kalcium dhe kalium, si dhe është i pasur me elementë gjurmë si hekuri dhe bakri. Ai përmban vitamina C, B1, B2, B6, biotinë dhe acid pantotenik, të cilët mbështesin proceset e rinovimit të lëkurës.
  • Bromelain: Largon qelizat e vdekura nga sipërfaqja e lëkurës, dhe gjithashtu ka një efekt të fuqishëm imunomodulues, anti-inflamator, dekongestant, shërues dhe lipolitik.
  • Papaina: Ka një efekt antimikrobik dhe heq qelizat e vdekura nga shtresa sipërfaqësore e lëkurës.

perdorimi

Perzjeni 1-2 lugë caji pluhur me ujë derisa të krijohet një pastë homogjene. Aplikoni maskën në fytyrë, qafë dhe dekolte dhe masazhojeni. Lereni të veprojë për 10 minuta dhe shpëlajeni.

paketimi

30 gr