NAM RECOVERY MASK

L4,580

Ka stok

In Stock

SKU: 13424

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Maskë riparuese e lëkurës me përbërës aktivë që kanë veti zbutëse dhe mbushëse, balancon pH-në e lëkurës dhe ndihmon në rivendosjen e funksionit të barrierës epidermale. Hidraton, qetëson dhe largon skuqjen e lëkurës.

 

permban

  • NIACINAMID (vitaminë B3) nxit homeostazën epidermale
  • CERAMIDE NG lipid biomimetik që ndihmon në rivendosjen e funksionit të barrierës së lëkurës
  • 18ß-ACIDI GLICIRRETIK përbërës qetësues dhe kundër skuqjes
  • CENTELLA ASIATICA Fraksion bioaktive (madekasosid, aziatikozid) ka një efekt restaurues në lëkurë

Perdorimi

Pas pastrimit të lëkurës, aplikoni një shtresë të bollshme në fytyrë, qafë dhe dekolte, duke shmangur zonën e syve dhe lëreni të veprojë për disa minuta, më pas vazhdoni me shpëlarjen. Përndryshe, aplikojeni një shtresë të hollë dhe lëreni të veprojë gjatë gjithë natës.

paketimi

50 ml