Sun Shield SPF 50 +

L3,500

S’ka stok

Out of stock

SKU: 2718

Pershkrimi i produktit

Krem mbrojtes per fytyren me specter te gjere UVA dhe UVB. Rekomandohet per te gjitha tipet e lekures.

Rekomandohet per lekuren e tipit te 1 (lekure shume e bardhe e pigmentuar). Ofron mbrojtje maksimale ndaj rrezeve UVA, UVB. I testuar dermatologjikisht.

perdorimi

Aplikoni kremin ne lekure 30 minuta para ekspozimit ne diell dhe perserisni aplikimin sa here te jete e nevojshme.

paketimi

75 ml

perberja

• Bis-etilhekziloksifenol tetoksifenil triazine: filtra UVB and UVA 

• Metilen bis-benzotriazolil tetrametilbutilfenol: Filtra UVA 

• Etilhekzil triazone:Filtra UVB 

• Dioksid Titaniumi: Mikro-filtra fizik UVA dhe UVB

• Ectoin®: Nje substance e prodhuar nga mikro-organizmat, e cila mbron qelizat nga i nxehti, i ftohti dhe rrezet UV.