Floral Energy Serum 30 ml

L4,260

Ka stok

In Stock

SKU: 13589

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Serum forcues me ekstrakte të koncentruara lulesh nga Edelweiss, Trëndafili alpin, Lupina dhe Trëndafili Damask.

PERMBAN

  • Ekstrakti i qelizave staminale të trëndafilit alpin: Rrit vitalitetin dhe energjinë e qelizave staminale të lëkurës dhe mbron nga stresi i shkaktuar nga UV në të njëjtën kohë
  • Ekstrakti Edelweiss: Antioksidant natyral, rrit rezistencën e saj ndaj agjenteve të jashtëm.
  • Uji i trëndafilit: I pasur me fenole që kanë një efekt antioksidant, duke rigjallëruar lëkurën dhe duke e mbrojtur atë nga radikalet e lira.
  • Ekstrakti i lupinës së bardhë promovon gjithashtu sintezën e proteinave epidermale dhe kufizon humbjen transepidermale të ujit.
  • Acidi hialuronik (zinxhir i shkurtër dhe i gjatë): I jep lëkurës hidratim afatgjatë. Mbush linjat e holla dhe rrudhat
  • Vaji i arrës makadamia: Një vaj natyral i nxjerrë nga arrat makadamia që përthithet mirë, ushqen lëkurën dhe e lë atë të butë
  • Gjalpë Shea: Zbut lëkurën.
  • Silicë: I jep lëkurës një efekt mat

PERDORIMI

Aplikoni serumin Floral Energy në mëngjes dhe në mbrëmje përpara kremit tuaj të kujdesit të lëkurës.