DEFENCE B-LUCENT SKIN-EVENING FACE CREAM SPF 15

L2,400

S’ka stok

Out of stock

SKU: 2624

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Krem fytyre per reduktimin e njollave ekzistuese dhe parandalimin e njollave te reja. Ribalancon prodhimin e melanines dhe ofron mbrojtje mesatare dielli (SPF 15). Ideal edhe si baze per make up-in.

permban

Gentisat Metili: Nje substance natyrale e fituar nga rrenja gentianes. Ndihmon ne procesin e prodhimit te melanines duke penguar enzimen tirosinaze.

Peptidi biomimetik: Pengon sinjalin qe shkakton prodhimin e melanines (melanogjenezen) dhe frenon enzimat e perfshira ne procesin e sintezes se melanines.

Lipo-amino acid: Pengon sinjalin qe shkakton melanogjenezen.

perdorimi

Aplikojeni ne mengjes ne fytyre, qafe dhe dekolte pas pastrimit te lekures.

paketimi

40 ml