Female Balance Capsules

L3,000

Ka stok

In Stock

SKU: 10133

Find in Store

Pershkrimi i produktit

  • Me wild yam, vitex, dong quai dhe GLA

NOW® Female Balance™ është një përzierje unike bimore për femrat, me Dioscorea Villosa, Vitex Agnus-castus, Angelica Sinensis dhe Actaea Racemosa me veti ushqyese nga GLA, vitamina B6 dhe acid folik për të ndihmuar në balancën e femrave.

perdorimi

1-3 kapsula në ditë me ushqim.

paketimi

90 kapsula

permbajtja

Përmbajtja Sasia për dozim: Sasia % së vlerës ditore
Vitamin B6(HCl Piridoksine) 17 mg 1000%
Acid folik 222 mcg DFE 133 mcg  A.F 56%
Pluhur nga vaj Borage (15 mg GLA nga fara e Borago officinalis) 100 mg Pluhur nga vaj Borage (15 mg GLA nga fara e Borago officinalis) 100 mg
Ekstrakt Black Cohosh (rrënja e Actaea racemosa) 5 mg *
Wild Yam (rrënja e Dioscorea villosa) 75 mg *
Organic Dong Quai (rrënja e Angelica sinensis) 100 mg *
Ekstrakt Vitex (min. 0.5% Agnusides nga fruti  Vitex agnus castus) 50 mg *

perberes te tjere

Xhelatinë, miell orizi, stearat magnezi (origjinë bimore) dhe silic.