Evening Primrose Oil 500 mg Softgels

L2,000

Ka stok

In Stock

SKU: 10121

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Evening Primrose Oil përmban GLA, një acid yndyror i omega 6, të cilin trupi mund ta sintetizojë vetë atë nga dieta jonë, megjithatë GLA është më efektive nëse konsumohet në formën fillestare. GLA merr pjesë në përgjigjen e shëndetshme imunitare në trup, në këtë mënyrë ndihmon në mirëmbajtjen e funksioneve barrierë të lëkurës dhe në një sistem vaskular të shëndetshëm.

perdorimi

3 kapsula në ditë me ushqim.

permban

Përmbajtja Sasia për dozim: Sasia % së vlerës ditore
Yndyrna të ngopura 1 g 2 %
Yndyrna të pangopura < 0.5 g 2 %
Vaj nga fara e Oenothera Biennis i presuar në të ftohtë 1500 mg *
Acid Gama Linolenik (GLA) 135 mg *

perberes te tjere

Kapsulë xhelatinoze (xhelatinë, glicerinë, ujë)

paketimi

100 kapsula