G201 Polymer Gel Metatarsal Cushion (Mbrojtese xheli)

L1,420

Ka stok

In Stock

SKU: 2897

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Mbrojtese per zonen metatarsale me material xheli polimer, i cili mbron nga ferkimet dhe lehteson ndjesine e dhimbjes dhe djegies poshte kesaj zone. Gjithashtu parandalon formimin e kallove.

specifikime

  • Xheli i polimerit permban vaj mineral, i cili hidraton, zbut dhe mbron lekuren.
  • Xheli eshte jo-toksik, hipoalergjik dhe nuk favorizon zhvillimin e baktereve.
  • Lahet lehtesisht dhe mund te perdoren disa here.
  • E disponueshme ne dy masa, e majte dhe e djathte.