Betaine HCl 648 mg Capsules

L3,350

Ka stok

In Stock

SKU: 10426

Find in Store

Pershkrimi i produktit

NOW® Betaine HCl është formuluar për të mirëmbajtuar funksionet digjestive të stomakut. Acidi Hidroklorhidrik ndihmon në tretjen e proteinave, mirëmban florën gastrointestinale dhe stimulon enzimat intestinale. Pepsina është një proteazë e cila prodhohet në stomak dhe tret proteinat e ushqimeve. Acidi Hidroklorhidrik prodhohet në stomak, por me rritjen e moshës bie niveli i HCl në organizëm, prandaj ne rekomandojmë suplementimin me HCl për të ruajtuar nivelet optimale.

perdorimi

1 kapsulë para cdo vakti. Mos e konsumoni me stomakun bosh, nëse keni ulcër stomaku ose ulcër duodenale.

paketimi

120 kapsula

permbajtja

Përmbajtja Sasia për dozim: Sasia % së vlerës ditore
Betaine HCl 648 mg *
Proteazë (150 SAPU) (Pepsinë nga Aspergillus niger) 150 mg *

perberes te tjere

Celulozë, pluhur celuloze, stearat magnezi (origjinë bimore) dhe silic.